17.05.2011

Kobieta Idealna w FOTO

Kobieta Idealna to jedno ze zdjęć z cyklu Trzy gracje . Temat ten jest popularny w malarstwie i fotografii, a początek swój datuje się od dzieła Rafaela pod takim tytułem. W mojej odsłonie panie znajdują się w pozycji siedzącej i każda z nich zasłania sobie inną cześć twarzy, może głowy, ze wskazaniem na usta, oczy i uszy. Dzięki zastosowaniu przedniego oświetlenia cienie rozkładają się zgrabnie na ich ciałach i meblu na którym siedzą, zarysowują szczegóły. Oczywiście w celu uzyskania takiego, a nie innego efektu końcowego użyłam fotoszopa oczywiście dbając o niezbyt dużą ingerencję. W sesji wzięły udział od lewej: Angelofdarkness http://www.maxmodels.pl/angelofdarkness.html, Dalia http://www.maxmodels.pl/dalia.html, Rawicz http://www.maxmodels.pl/rawicz.html. Malowała zerwana o świcie z łóżka, gdyż umówiona wcześniej wizażystka zrezygnowała Ombre http://www.maxmodels.pl/ombre.html, a blendę trzymała niezastąpiona w tej roli Ena http://nakielska.bloog.pl/?ticaid=6c517. Wszystkim bardzo dziękuję.
W Foto zdjęcie ukazało się na stronie 86 z komentarzem redaktora prowadzącego Pawła Staszaka. Nie myślałam, że będzie takie duże, bardziej jako wymiar 6x9, a komentarz również mnie zadziwił, bo nie spodziewałam się tylu pozytywnych słów pod adresem Kobiety Idealnej.
Okładkę do majowego numeru wykonał Łukasz Gliszczyński http://pl-pl.facebook.com/gliszczynskiargoth. Jest takie zdjęcie Łukasza, które bardzo dobrze pamiętam kobieta z kontrabasem, niezwykłe zdjęcie:)


Poniżej cały cykl Trzy Gracje
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz